Koložvárska kapusta na spôsob UFO

Koložvárska kapusta na spôsob UFO

Kyslá kapusta je jedným z najlepších zdrojov vitamínu v zimnom období, takže sme ju aj tento rok pripravili za 40 l keramickú nádobu. Ak sa nám zvýšila uvarená ryža a v chladničke máme mleté mäso, potrebujeme pridať iba pár drobností a chutné jedlo je na svete! Úžasná koložvárska kapusta sa dá pripraviť v UFO – disku na pečenie v rúre, ale aj na záhrade či počas túry v pahrebe.

Suroviny:
UFO FAMILY disk na pečenie pre 6-8 osôb

80 dkg kyslej kapusty
15 dkg domácej údenej slaniny
2 ks červenej cibule
2-3 hlavičky cesnaku
50 dkg mletého bravčového pliecka
1 PL mletej červenej papriky
20 dkg ryže
4 dl smotany
20 dkg údenej klobásy
soľ
mleté čierne korenie

Príprava:

Ryžu (ak nemáme zvyšnú uvarenú), uvaríme v nádobe do polmäkka. Klobásu nakrájame na krúžky, trocha opečieme v UFO disku alebo na panvici a odložíme nabok. Kapustu podľa potreby premyjeme a necháme odkvapkať. K zvyšnej masti z klobásy pridáme ešte trocha inej masti, pridáme kapustu a dusíme. Slaninu nakrájame na kocky, vypečieme z nej masť, pridáme drobné kocky červenej cibule a jemne upražíme. Ku koncu pridáme aj prelisovaný cesnak a mleté mäso, ktoré pečieme dobiela. Posypeme mletou červenou paprikou a čiernym korením, soľou podľa chuti – podľa slanosti klobásy a slaniny – premiešame a ragú už máme hotové.

K ragú môžeme primiešať ryžu, ja však radšej ingrediencie vrstvím, nielenže to lepšie vyzerá, ale aj chutí.

UFO vymastíme masťou alebo olejom. Postupne v disku na seba vrstvíme kyslú kapustu, ragú, ryžu a krúžky klobásy, ktoré potrieme polovicou smotany. Tento postup opakujeme (kapusta, ragú, ryža, kapusta a druhá polovica smotany). Nakoniec pridáme krúžky klobásy a mletú papriku. Pečieme v uzatvorenom disku v rúre na 180 stupňoch, alebo teplej pahrebe približne 50-60 minút. Vyhasínajúce uhlíky môžeme klásť aj na vrch disku, horná vrstva smotany tak nadobudne krásnu zlatistú farbu.

K jedlu prajem dobrú chuť a veľa dobrého bieleho vína!

HAPPY FLAME VÝROBKY

Vybavenie na opekačkuturistiku či bushcraft nájdete v jedinečnej ponuke nášho eshopu:
HAPPYFLAME.ONLINE

PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *