Pred použitím UFO

UFO – disk na pečenie, musíme rovnako ako starú panvicu našej babky, alebo železný kotlík, pred použitím „zasvätiť“

UFO – disk na pečenie, musíme rovnako ako starú panvicu našej babky, alebo železný kotlík, pred použitím „zasvätiť“. Na vnútornej strane železných nádob sa počas používania vytvorí ochranná vrstva z masti, vďaka ktorej sa stane manipulácia s ním ľahšou a nádoba ostane nepriľnavá.

Ako sa UFO disk na pečenie prehrieva, najprv začne dymiť, neskôr zmení masť farbu. Stáva sa čoraz tmavšou, kým nebude úplne čierna.

– Potrime nádobu z vnútornej aj vonkajšej strany niečím mastným.

– Otvorme ju a otvorom hore ju vložme nad pahrebu.

– Ako sa nádoba prehrieva, najprv začne dymiť, neskôr zmení masť farbu. Stáva sa čoraz tmavšou, kým nebude úplne čierna.

Pozor! Musíte byť opatrní, aby sa vám nezapálili vlasy keď začne horieť 4dl oleja ktoré ste do nádoby naliali. Samozrejme, nemusí hneď nadobudnúť úplne čiernu farbu, nevadí, ak bude povrch fľakatý. Počas používania sa to zjednotí.

– Nádobu necháme vychladnúť, utrieme vnútro dosucha, odstrániac tak zbytočnú masť.

– Na disku – tak ako na každej železnej nádobe – sa po istom čase môže objaviť hrdza, ktorej sa môžeme vyhnúť správnym skladovaním. Disk pretrieme handričkou namočenou do oleja, alebo ho tenko natrieme masťou, iba tak ukladáme. Pred použitím utrieme dosucha.

HAPPY FLAME VÝROBKY

Vybavenie na opekačkuturistiku či bushcraft nájdete v jedinečnej ponuke nášho eshopu:
HAPPYFLAME.ONLINE

PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *