Zapekaný kel v UFO disku

Zapekaný kel v UFO disku

Vždy ma vie potešiť, ak mi niekto pošle svoj osvedčený domáci recept a dovolí mi nazrieť do tajomstiev svojej kuchyne. Dnešné jedlo nám poslala jedna milá šikovná kuchárka Diana Veselovská Vinceová, ktorej novým obľúbeným pomocníkom je UFO disk.
Musíme uznať, že zapekaný kel vyzerá a aj chutí úžasne, a sa dá pripraviť aj jeho vegetariánska verzia, mäso totiž môžete podľa chuti nahradiť aj sójou.
Nechajte sa inšpirovať!

Ingrediencie:

2 dl ryže
1-1,5 kg mletého mäsa
1 kel
3 kyslé smotany
olej
soľ
mleté čierne korenie

Postup:

Kel rozoberieme na listy, ktoré následne uvaríme. Ryžu uvaríme tiež. Vo väčšej panvici rozohrejeme olej, na ktorom restujeme mleté mäso. Panvicu odstavíme, pridáme uvarenú ryžu, 2 kyslé smotany, soľ a čierne korenie podľa chuti. Dno UFO disku potrieme olejom a spodok vystelieme kelovými listami, na ktoré pridáme vrstvu mäsa s ryžou. Striedavo vrstvíme kel a pripravenú zmes (poslednou je kel). Vrch potrieme zvyšnou kyslou smotanou.
UFO uzatvoríme a vložíme do vopred vyhriatej rúry na približne hodinu a pol.
Podávame s čerstvou smotanou a bylinkami podľa chuti.


Dobrú chuť!

Ďalšie UFO recepty

Ovsený chlieb s tekvicovými semienkami

Domáci chlieb je vždy chutnejší ako ten z obchodu, veľa ľudí však od jeho prípravy odrádza najmä náročnosť prípravy. Práve pre nich je ako stvorený tento rýchly recept na ovsený chlieb s tekvicovými semienkami, pripravený v UFO disku.

Kuracie mäso na hruškách so zemiakmi

Recept na klasické pečené kuracie mäso je ľahko obmeniteľný, postačí vám k tomu iba niekoľko kusov ovocia a pár dobre nakombinovaných korenín. Do UFO sa okrem kurčaťa a hrušiek v mestia aj zemiaky, prípadne batáty. Garantujem, že výsledkom bude šťavnaté a chutné jedlo. Namiesto stehien môžete použiť aj kuracie prsia.

Hovädzí brisket na pive v UFO – disku na pečenie

S UFO – diskom na pečenie hravo dosiahnete mäkkosť a šťavnatosť brisketu. Samozrejme, príprava si vyžaduje pahrebu, kvalitné suroviny a čas. Tento brisket sa dotiahol k dokonalosti v disku za 3 hodiny. Trpezlivosť sa však určite vypláca!

HAPPY FLAME VÝROBKY

Vybavenie na opekačkuturistiku či bushcraft nájdete v jedinečnej ponuke nášho eshopu:
HAPPYFLAME.ONLINE

PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *